Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ministerstwo Środowiska w ramach projektu "Przeżyj to! Polskie parki narodowe" zrealizowało film o Bieszczadzkim Parku Narodowym [ZDJĘCIA]

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
Wyjątkowa przyroda, piękne krajobrazy "krainy wilków" i fascynująca historia tego terenu - o tym opowiada film o Bieszczadzkim Parku Narodowym. To część cyklu promującego polskie parki narodowe. Zachęcamy także do odwiedzenia galerii, gdzie mamy zdjęcia Bieszczadów w naszym obiektywie.

Seria "Przeżyj to! Polskie parki narodowe" obejmuje 23 filmy opowiadające o każdym z istniejących w Polsce parków narodowych oraz jeden film prezentujący idę i dorobek polskich parków narodowych jako całości. Celem jaki przyświecał realizatorom cyklu było zaprezentowanie szerokiej publiczności jedynego w swoim rodzaju dziedzictwa chronionego w polskich parkach narodowych. Filmy prezentują nie tylko wyjątkową przyrodę, ale także związane z parkami narodowymi historię i kulturę.

- Filmy powstały w ramach realizowanego przez Ministerstwo Środowiska projektu "Promocja parków narodowych jako marki" - informuje Aleksander Brzózka, rzecznik prasowy ministerstwa. - Przystępując do jego realizacji Ministerstwo Środowiska chce zwiększyć zainteresowanie opinii publicznej parkami narodowymi i ich działalnością. Ministerstwu zależy na zbudowaniu trwałego poparcia społecznego dla instytucji parków narodowych oraz aktywnego zaangażowania Polaków w realizowaną przez nie misję ochrony przyrody.

Inicjatywa Ministerstwa Środowiska jest finansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Czy jesień w Bieszczadach możliwa jest bez tłumów turystów? Na pewno nie w pogodny weekend, kiedy temperatury przekraczają 20 stopni Celsjusza. Wystarczy jednak wybrać się w góry w środku tygodnia, żeby nie stać w kolejkach i cieszyć się spokojem i urokami bieszczadzkiej jesieni. 

Zobaczcie galerię zdjęć zrobionych w ubiegły czwartek na szlaku z Wołosatego, przez Halicz i Rozsypaniec, na Przełęcz Bukowską.

Bieszczady bez tłumu turystów? To możliwe. Zdjęcia ze szlaku...

Obok serii filmów zaplanowano przeprowadzenie szeregu innych działań edukacyjnych i promocyjnych. Między innymi uruchomione zostaną nowe zintegrowane strony internetowe oraz przewodniki po parkach narodowych w postaci aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne, a w wybranych dużych miastach powstaną trzy nawiązujące do idei ochrony przyrody murale.

Ponadto, w ramach projektu, prowadzone są szkolenia dla pracowników i wolontariuszy parków narodowych. Wiosną i latem przyszłego roku, w różnych miejscach Polski odbędą się wydarzenia plenerowe prezentujące potencjał parków narodowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na ustrzykidolne.naszemiasto.pl Nasze Miasto